Звіт ПАРЄ: 85% жінок-депутатів стикалися з насильством в європейських парламентах
Близько 85% жінок-депутатів, які працюють у парламентах європейських країн, стикалися з проявами насильства на роботі.
Про це йдеться в спільній доповіді Парламентської асамблеї Ради Європи і Міжпарламентського союзу.
Доповідь базується на результатах опитування 123 жінок із 45 парламентів європейських країн, серед яких 81 працюють безпосередньо депутатами і ще 42 - штатні співробітниці парламентів.
"Результати показують, що 85% жінок-депутатів зазнали психологічного насильства в парламенті; депутати-жінки до 40 років частіше піддаються переслідуванню; жіночий парламентський персонал зазнає більшого сексуального насильства, ніж жінки-депутати; і більшість парламентів не мають механізмів, які дозволять жінкам висловитися", - йдеться у доповіді.
47% опитаних отримували погрози розправи, зґвалтування або побиття, 68% чули на свою адресу сексистські коментарі через зовнішність або гендерні стереотипи, і 25% опитаних заявили, що зазнали сексуального насильства.
Крім того, 58% жінок заявили, що стикалися з погрозами сексистського характеру в соціальних мережах.
Одна з опитаних розповіла про ситуацію, в яку потрапила її колега, що працювала асистентом чоловіка-депутата. За її словами, депутат відправляв повідомлення відверто романтичного характеру своїй підлеглій, погрожував їй звільненням у разі, якщо вона йому відмовить, а також намагався увійти в її номер під час робочої поїздки.
Жертва домагань повідомила про дії чоловіка, проте після цього їй довелося покинути роботу, а він зберіг місце депутата.
Дослідження показало, що лише 23,5% жінок-депутатів та 6% жінок серед парламентського персоналу, які зазнали сексуального переслідування, повідомили про інцидент.
Крім цього, в доповіді йдеться про те, що в більшості парламентів європейських країн не існує адекватних механізмів для того, щоб жінки могли заявити про проблему сексуального насильства.