Генсек НАТО: у випадку із Солсбері про застосування статті 5 не йдеться
НАТО не розглядав варіант застосування статті 5, яка передбачає колективний захист однієї із країн-членів у разі нападу, у випадку отруєння Сергія Скрипаля та його дочки у Солсбері.
Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі перед початком дводенної зустрічі міністрів оборони країн Альянсу.
"Будь-яке використання хімічної зброї або нервового агента звичайно серйозно турбує. В даному випадку не йдеться про статтю 5, йдеться про надання сильної політичної підтримки Британії і вислання російських чиновників", - сказав Столтенберг.
Він вкотре нагадав, що Альянс повністю довіряє висновкам британського розслідування щодо отруєння в Солсбері і причетності до нього Росії.
"Ми повністю довіряємо британським висновкам і світова спільнота дуже чітко відреагувала, ми вислали російських представників з НАТО, те саме зробили країни НАТО", - додав генсек.
5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Александр Петров та Руслан Боширов.
Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що росіяни є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ. Британія отримала європейський ордер на арешт росіян.
У МЗС Росії заявили, що названі імена їм невідомі, і заявили про "інформаційні маніпуляції" з боку Британії.
Журналісти Bellingcat з’ясували, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе "Русланом Бошировим", насправді звати Анатолій Чепіга. Він - полковник ГРУ і нагороджений званням "Героя РФ".
Пізніше вони змогли розкрити попередні операції підозрюваних в отруєнні Скрипалів "Петрова" і "Боширова" в Європі і підтвердити, що вони працюють в Головному розвідувальному управлінні РФ.