ЄС сподівається, що РФ та США збережуть ключовий ракетний договір
Європейський Союз вважає, що Росія та США повинні докласти усіх можливих зусиль для збереження дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).
Про це у понеділок на брифінгу журналістам в Брюсселі повідомила речниця ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Майя Косьянчич.
Відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати намір США вийти з договору, Косьянчич назвала його "одним із наріжних каменів європейської безпеки".
"Ми віримо, що Росії та США слід залишатися у конструктивному діалозі, щоб зберегти цю угоду і забезпечити її повну і таку, що піддається перевірці, імплементацію, яка є ключовою для європейської та глобальної безпеки", - зауважила Косьянчич.
"Ми очікуємо, що Російська Федерація прозоро та по суті відповість на занепокоєння щодо дотримання нею цього договору", - додала речниця.
Вона повідомила, що зараз ЄС готує офіційну заяву з цього приводу.
Президент США Дональд Трамп заявив про намір вийти з договору через його недотримання з боку РФ. За його словами, Росія протягом багатьох років порушувала угоду, а США не дозволять їй цього робити.
Росії доведеться вживати заходів військово-технічного характеру у разі виходу США з договору, заявили в МЗС РФ.
Раніше США заявляли, що надавали Росії докази того, що вона порушує договір. Про те, що Росія не дотримується зобов'язань, також заявляв генсек НАТО Єнс Столтенберг.
ДРСМД був підписаний 8 грудня 1987 року генсеком ЦК КПРС Михаїлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом.
Сторони домовилися не проводити, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності. У підсумку до 1991 року Росія і США ліквідували близько 2700 ракет.