Туреччина почала розвідку газу в Середземномор'ї, закликає Грецію і Кіпр не втручатися

Середа, 31 жовтня 2018, 17:27

Туреччина почала розвідувальні роботи із пошуку нафти і газу у східній частині Середземного морі, що може призвести до напруженості в регіоні.

Про це повідомляє Associated Press.

Турецьке судно "Fatih" ("Завойовник") у середу розпочало розвідувальне буріння на південному узбережжі Туреччини.

Виступаючи напередодні на церемонії запуску бурового судна турецький міністр енергетики Фатіх Донмез заявив, що буріння прочнеться зі свердловини "Аланія-1", розташованої в 100 км від провінції Анталія та в 60 км від провінції Аланія.

Перша свердловина розташована на деякій відстані від спірної території, яка лежить далі на південь та навколо Кіпру.

Нові бурові роботи можуть спричинити напруження у відносинах Туреччини з Грецією та Кіпром.

Туреччина та Кіпр мають різні погляди щодо юрисдикції для розвідки нафти та газу в східному Середземномор'ї, який вважається багатим природним газом.

Спроби видобутку газу та нафти в східному Середземномор'ї, а також суперечка щодо морських кордонів Греції, також нещодавно викликали тертя між Анкарою та Афінами.

Енергетичні потреби Туреччини майже повністю залежать від імпорту, а падіння курсу ліри проти долара цього року призвело до того, що енергетичні компанії підвищили ціни для споживачів.

Минулого тижня Туреччина закликала Грецію не втручатися у діяльність турецьких кораблів у східному Середземномор'ї.

Туреччина також виступає проти кіпрських робіт із розвідки газових родовищ, які, на думку Анкари, порушують її права на запаси нафти і газу, та ігнорують права на природні ресурси Північного Кіпру.

Кіпр вважає, що пошук газу цілком відповідає міжнародному праву і відкидає претензії Туреччини.