Владу Румунії звинуватили у використанні закону ЄС для тиску на журналістів-розслідувачів
Уряд Румунії звинуватили у використанні нових правил захисту даних ЄС для тиску на журналістів, які розслідують зловживання румунських посадовців фондами ЄС.
Як повідомляє EUobserver, у четвер репортерам із розслідувального проекту RISE наказали розкрити їхні джерела інформації. В іншому разі вони можуть зіштовхнутися з величезними штрафами відповідно до нещодавно запроваджених правил ЄС про захист даних (GDPR).
Об’єднання журналістів-розслідувачів Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) назвало погрозу "серйозним зловживанням GDPR з боку зацікавлених політиків, які прагнуть себе захистити".
Управління із захисту даних Румунії, яке уповноважене забезпечувати дотримання правил ЄС, надіслало листа з метою отримання інформації про Facebook-пости репортерів. Серед іншого у листі міститься вимога розкрити "джерело, у якого були отримані особисті дані, опубліковані на Facebook".
Журналістам дали 10-денний термін для відповіді. Якщо вони не виконають вимогу, їм загрожує штраф у розмірі 644 євро.
OCCRP стверджує, що у Facebook-постах ідеться про зв’язки між впливовими румунськими політиками та компанією Tel Drum SA, яка фігурує у гучному скандалі. Журналісти Rise стверджують, що роздобули докази, які пов’язують компанію Tel Drum SA з головою керівної партії Лівіу Драгнею.
Драгня заперечує звинувачення, в той час як Національне антикорупційне управління Румунії (DNA) звинувачує його у шахрайстві з фондами ЄС.