Голова МЗС Словаччини погрожує відставкою
Словаччина має застереження щодо міграційного пакту ООН, укладання якого заплановане на грудень.
Про це заявив словацький прем'єр-міністр Петер Пеллегріні, пише Reuters.
Пеллегріні зазначив, що він стурбований тим, що його країні, у разі приєднання до пакту, можливо, доведеться прийняти більше мігрантів, ніж бажає уряд.
"Наші червоні лінії - це зобов'язання, які обмежують наш суверенітет вирішувати, чи приймати мігрантів", - сказав він журналістам після урядового засідання.
Міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак пригрозив відставкою, якщо Словаччина відхилить пакт.
Лайчак каже, що цю проблему взяли на озброєння "популісти, ксенофоби і націоналісти", і якщо керівна ліва партія Пеллегріні Smer не довіряє йому: "Я не можу бути міністром закордонних справ".
США, Угорщина, Чехія, Австрія, Польща та Болгарія уже заявили, що не будуть приєднуватися до пакту.
У 2016 році Генасамблея ООН схвалила політичну декларацію, відому як Нью-Йоркська декларація, в якій члени асамблеї погодилися впродовж двох років провести переговори щодо пакту про безпечну, впорядковану і регулярну міграцію.
34-сторінковий договір про міграцію викладає загальний підхід до міжнародної міграції і включає в себе 23 завдання, спрямовані на покращення організації потоків біженців та точніше визначення їхніх прав. Країни-учасниці погоджуються, наприклад, обмежувати тиск на країни з багатьма мігрантами та сприяти самозабезпеченню новоприбулих.