ЄС занепокоєний зростанням заяв на притулок від громадян Грузії і Молдови
В ЄС висловили занепокоєння через зростання необґрунтованих клопотань про притулок від громадян Молдови та Грузії.
Про це йдеться у другому звіті Єврокомісії в рамках механізму призупинення безвізових режимів.
В ЄК зазначили, що країни Західних Балкан і Східного партнерства виконують заходи для врегулювання проблем нелегальної міграції, однак для досягнення сталого результату необхідні додаткові зусилля.
"Зростання кількості необґрунтованих клопотань про притулок у випадку Молдови і Грузії є джерелом занепокоєння" - йдеться у звіті.
Зокрема, у випадку Грузії звіт говорить про зростання відмов у в’їзді до ЄС на 200% у 2017 році. Кількість заяв на притулок від громадян Грузії у першій половині 2018 року у порівнянні з таким же періодом попереднього року зросла вдвічі.
Щодо Молдови, то у звіті повідомляється про зростання кількості відмов у в’їзді на 56%.
Також у порівнянні з першою половиною 2017 року у першій половині поточного року на 128% зросла кількість громадян Молдови, які просили притулку в ЄС.
В Єврокомісії також відзначили зростання незаконної міграції з України, Сербії і Боснії та Герцеговини і пообіцяли стежити за ситуацією.
У випадку України, зокрема, зафіксоване зростання відмов у в’їзді на 47%, в той час як кількість клопотань про притулок зменшилася на 9%.
Як повідомлялося, ЄС вимагає від України негайних дій у сфері боротьби з корупцією та нелегальною міграцією в контексті механізму призупинення безвізових режимів.