Посол Німеччини назвав нереалістичними деякі вимоги країн ЄС щодо нових санкцій проти РФ
Вимоги, які висувають деякі члени ЄС щодо розширення санкцій щодо РФ, не слід завжди розглядати як реалістичні.
Про це заявив посол Німеччини в Україні Ернст Райхель у Києві на круглому столі "Санкції проти Росії: як втримати європейську єдність?".
"Інколи інформація щодо санкцій є не зовсім точною, але я можу сказати, що ми вважаємо, що санкції повинні бути пов'язані із діяльністю законно обраних інституцій, і це питання залишається всередині країн ЄС предметом обговорення", - сказав він.
"Події в Україні не досить зрозумілі багатьом спостерігачам за межами України, і якщо говорити про деякі вимоги, які висувають деякі члени ЄС, то не слід їх завжди розглядати як реалістичні. Якщо говорити про санкції, то ми можемо розглядати не лише розширення, а й ефект, який вони принесли", - зазначив Райхель.
"Ефект від санкцій у 2014-15 роках був більшим, ніж у 2016-18 роках. У певних регіонах вплив санкцій був більший, ніж у інших. Можемо взяти Німеччину, суднобудівельну галузь. Російський ринок був важливим, і втрати для окремих фірм були драматично великого масштабу. Ефект від цього не міг не відобразитися на політичному рівні", - пояснив посол.
Він додав: у Берліні вважають, що посилення санкцій може стати фактором ескалації конфлікту.
Відомо, що 6-7 країн ЄС наполягали на посиленні санкцій щодо Росії після агресії у Чорному морі 25 листопада.