Румунія розпочала головування у Раді ЄС на тлі сумнівів у її готовності до цього
Головування у Раді ЄС 1 січня 2019 року офіційно перейшло від Австрії до Румунії і триватиме до 30 червня.
Про це йдеться у Twitter румунського головування.
"З новим роком! Ми готові розпочати наше перше головування у Раді Європейського Союзу. У 2019 році ми працюватимемо заради сильнішої, більш об'єднаної, більш згуртованої і демократичної Європи" - йдеться у повідомленні.
🕛 #HappyNewYear! La mulți ani! Bonne année! Freues neues Jahr!
Ready to start our first Presidency of the Council of the European Union. In 2019 we will work for a stronger, more united, more cohesive & more democratic Europe. Follow us on this journey! 🇷🇴 #RO2019EU 🇪🇺 pic.twitter.com/2OxywblPzP— RO in EU (@ro2019eu) 31 грудня 2018 р.
Як повідомляється на офіційному сайті головування Румунії у Раді ЄС, символічна церемонія передачі головуванння від Австрії до Румунії відбулася 21 грудня.
Головування Румунії проходитиме під гаслом "Згуртованість, спільна європейська цінність".
"Дуже важливо, щоб ми перейшли від захищеної Європи - девізу австрійського президентства - до Європи, в якій згуртованість розглядається як спільна цінність. Ми також потребуємо захисту, але нам також потрібний більш високий рівень згуртованості, зближення в розвитку регіонів або східних і західних, південних і північних країн, старих і нових держав-членів ЄС" - заявила премёєр Румунії Віоріка Денчіле.
МЗС Румунії окреслило основні пріоритети головування, які відображають потребу у згуртованості: (1) Європа зближення: зростання, згуртованість, конкурентоспроможність, зв'язок; 2) безпечніша Європа; (3) Європа як сильний глобальний суб'єкт; (4) Європа спільних цінностей.
Слід зазначити, що на головування Румунії припадають знакові події у житті Європейського союзу: вихід Британії з ЄС, переговори про мабутній бюджет спільноти, вибори до Європарламенту.
В суботу в інтерв'ю німецькій газеті Welt am Sonntag Жан-Клод Юнкер поставив під сумнів готовність Румунії до головування в ЄС на тлі глибоких політичних розбіжностей всередині країни і спірної судової реформи.
"Я вважаю, що уряд Бухареста не до кінця усвідомив, що означає головувати в ЄС. Розсудливі дії вимагають готовності прислухатися до інших і сильного бажання ставити свої власні проблеми на другий план. У мене є деякі сумніви", - сказав Юнкер.
Минулого місяця Єврокомісія прийняла надзвичайно критичну доповідь про судову реформу, яку провів уряд Румунії. За словами Брюсселя, ці заходи можуть підірвати незалежність суддів та прокурорів.