Росія готова працювати з США над порятунком ракетної угоди - Лавров
Росія готова працювати над порятунком Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), незважаючи на численні проблеми, і сподівається, що Вашингтон відповідально підійде до угод про контроль над озброєннями.
Про це заявив у середу глава МЗС Сергєй Лавров, пише Reuters.
Вашингтон погрожує вийти з договору 1987 року, стверджуючи, що нова російська ракета порушує передбачену ним заборону будь-якій стороні встановлювати наземні ракети короткої та середньої дальності в Європі. Росія запевняє, що дотримується договору.
Консультації щодо ДРСМД з США, розпочаті 15 січня в Женеві, поки безуспішні, розповів Лавров, пише РБК. Причиною цього він назвав непоступливість Вашингтона.
За словами міністра, на консультаціях в Женеві американці не збиралися обговорювати тему, а "приїхали з ультиматумом", який передбачав знищення російської ракети 9М729 і її пускової установки. При цьому знищення ракети мало б проходити під контролем американської сторони, стверджує Лавров, а російська сторона нібито пропонувала американським партнерам "на експертному рівні переконатися, чи ракета 9М729 не порушує умови договору".
"Наші пропозиції залишилися непочутими", - зазначив він.
"Це прояв курсу на злам всіх договорів стратегічної стабільності. З приводу СНО (Договір про стратегічні наступальні озброєння. - Ред.) - так, у багатьох країн є побоювання, що його згортання входить в плани США. Ми сподіваємося, що це не так. Ми готові працювати над порятунком СНО", - додав Лавров.
Обидві сторони за підсумками переговорів у Женеві висловили своє розчарування. "Зустріч була такою, що розчаровує і очевидно, що Росія продовжить суттєво порушувати договір", - заявила заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон. За її словами, Москва так і не пояснила, як саме має намір повернутися до дотримання договору.
Заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков заявив, що російські дипломати запропонували американським колегам провести нову зустріч, однак Вашингтон від цієї пропозиції відмовився.