Парламент Греції почав дебати щодо ратифікації угоди з Македонією
Парламент Греції перейшов до останньої фази ратифікації угоди про зміну назви колишньої Югославської Республіки Македонії.
Про це повідомляє Ekathimerini.
Грецькі депутати у серед розпочали дводенні дебати щодо угоди, яка передбачає зміну назви балканської країни на Республіка Північна Македонія.
Очікується, що парламент ратифікує угоду. Уряд прем'єр-міністра Алексіса Ципраса заручився підтримкою щонайменше 151 депутата в 300-містному парламенті.
Глава опозиційної партії "Нова демократія" Кіріякос Міцотакіс назвав документ "поганою угодою" і заявив, що його партія "зробить все можливе, щоб запобігти ратифікації в парламенті Греції".
Угода, спрямована на врегулювання 28-річної суперечки між двома країнами щодо використання терміна "Македонія", викликала сильний спротив серед багатьох греків.
Останнє опитування, проведене 20 січня, показало 66 відсотків респондентів проти угоди з Македонією.
Голосування щодо ратифікації угоди відбудеться у грецькому парламенті 24 січня пізно ввечері.
Нагадаємо, Македонські депутати вже схвалили угоду. В обмін на відмову Македонії від старої назви та переіменування на Республіку Північну Македонію Афіни пообіцяли зняти вето на бажання Скоп'є приєднатися до НАТО і Європейського Союзу.
Набуття чинності угоди покладе край одній із найтриваліших у світі дипломатичних суперечок, яка розпочалась майже три десятиліття тому з проголошенням Македонією незалежності. З 1991 року Афіни заперечували, що Македонія має право носити свою назву, оскільки Греція має одноіменну провінцію, яка в давні часи була колискою імперії Александра Македонського.
Читайте також: "Всупереч протестам і тиску РФ: чому Греція схвалить угоду з Македонією".