"Північний потік-2": посли ЄС затвердили текст змін до газової директиви
Комітет постійних представників держав ЄС (Coreper) погодив проект поправок до газової директиви ЄС, які стосуються проекту газопроводу "Північний потік-2".
Про рішення комітету повідомила прес-служба Ради ЄС у Twitter.
"Правила газового ринку ЄС застосовуватимуться до трубопроводів до та з третіх країн. Coreper схвалив угоду між головуючою в ЄС Румунією та Європарламентом щодо газової директиви", - йдеться у повідомленні.
EU gas market rules will apply to #pipelines to and from third countries. @EUCouncil #Coreper just endorsed agreement between @ro2019eu and @Europarl_EN on #gas directive. More info & full text in our press release from last week: https://t.co/wPMepfMzCD https://t.co/YcNhrIzWik
— EU Council Press (@EUCouncilPress) 20 лютого 2019 р.
Метою запропонованих поправок до газової директиви є забезпечення того, щоб правила, що регулюють внутрішній ринок газу в ЄС, застосовувалися до газотранспортних ліній між державою-членом та третьою країною.
"Це зробить нормативно-правову базу ЄС більш послідовною, підвищить прозорість та забезпечить правову визначеність як для інвесторів у газовій інфраструктурі, так і для користувачів мережі", - йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Раніше посли ЄС дали "зелене світло" переговорам про зміну газової директиви. Однак вони внесли німецько-французьку поправку до проекту, що обмежує застосування права ЄС до газопроводів на морях.
Йдеться про застосування права ЄС лише до тих частин газопроводу, які пролягають у територіальних водах останньої держави-члена уздовж траси газогону. Відтак, газовій директиві ЄС буде підпорядковуватися лише та частина "Північного потоку-2", яка пролягатиме у територіальних водах Німеччини.
Частини газопроводу за межами вод Німеччини підпорядковуватимуться правилам міждержавної угоди укладеної Берліном і Москвою. Теоретично ж весь газопровід мав підпорядковуватися правилам ЄС, однак держави-члени були змушені погодитися на французько-німецьку поправку.
Для остаточного затвердження потрібне ще голосування Ради ЄС з енергетики, наступне засідання якої заплановане на 4 березня, а також Європарламенту. Очікується, що євродепутати розглянуть питання на пленарній сесії у квітні.