Франція та Німеччина створюють спільну парламентську асамблею
Нижня палата парламенту Франції схвалила пропозицію створення спільного з Німеччиною парламентського органу, незважаючи на заперечення з боку французьких ультралівих і ультраправих.
Про це заявив президент Національної асамблеї Франції Річард Ферран, пише DW.
"Будівництво такої унікальної парламентської інституції є ознакою інтенсивності наших відносин", - сказав Ферран, посилаючись на оновлення Парижем і Берліном в Аахені в січні Елісейської угоди - післявоєнного пакту про примирення 1963 року.
Ініціативу нового органу ще повинен схвалити Бундестаг. Очікується, що це станеться одночасно з голосуванням за ратифікацію нового Аахенського договору.
Асамблея буде збиратися двічі на рік і матиме 100 членів, залучивши по 50 парламентарів з кожної країни. Вона буде ухвалювати спільні резолюції до Національної Асамблеї та Бундестагу, які не матимуть зобов'язувальної юридичної сили. Перше засідання очікується 25 березня в Парижі.
У французьких парламентських колах радикальний лівий лідер Жан-Люк Меланшон стверджував, що Франція має більше спільного з південною Європою, ніж з Німеччиною.
"Ідея про те, що все управляється двома країнами" суперечить інтересам інших європейських країн, сказав Меланшон, посилаючись на проблеми Європи з кризами єврозони, імміграцією і Brexit.
Аахенський договір має на меті посилити транскордонне співробітництво вздовж 450-кілометрового кордону країн, а також покращити координацію між двома країнами, коли йдеться про вирішення таких міжнародних проблем, як зміна клімату та тероризм.
Договір зобов'язує Берлін і Париж до більш тісних зовнішньополітичних і оборонних зв'язків, просування французько-німецьких міжміських проектів, а також узгодження транскордонних академічних звань.