Італія: суперечка про новий Шовковий шлях Китаю - "буря в склянці"
Стурбованість США і ЄС з приводу можливого приєднання Італії до китайської ініціативи "Один пояс, один шлях" (BRI) - це "буря в склянці води".
Про це заявив міністр економіки Італії Джованні Тріа, пише ANSA.
Тріа підкреслив, що переговори Італії з Китаєм стосувалися лише можливого меморандуму про взаєморозуміння, "а не угоди". Меморандум не мінятиме правил ЄС, підкреслив він.
Представник групи радників з національної безпеки Білого дому, Гарретт Маркіз, у суботу назвав китайську ініціативу "проектом марнославства", від якого Італія повинна відмовитися. ЄС заявив, що Італія повинна координувати свої кроки з блоком.
Президент Китаю Сі Цзіньпін має відвідати Рим 22 березня - тоді, найімовірніше, переговори завершаться. Йдеться, зокрема, про китайські інвестиції в порт в Тріесте, який італійська влада розглядає як ворота BRI в Європу.
"Один пояс, один шлях" – глобальна ініціатива уряду Китаю щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. В рамках ініціативи розбудовується найбільш масштабний транспортно-логістичний проект ХХІ століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи.
Ініціатива, яку підтримав президент Сі, має на меті пов'язати Китай морським і сухопутним шляхом з південно-східною і центральною Азією, Близьким Сходом, Європою і Африкою через інфраструктурну мережу на лінії старого Шовкового шляху.
Крім активізації торгівлі та інвестицій, Сі має на меті посилити обмін у таких галузях, як наука, технологія, культура та освіта.