Словацькі депутати відкинули міжнародну угоду із захисту прав жінок
Субота, 30 березня 2019, 11:42
Законодавці Словаччини у п'ятницю схвалили резолюцію про відхилення міжнародного договору про права жінок.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.
101 депутат проголосував за, 28 проти, троє утрималося стосовно того, щоб просити уряд припинити процес ратифікації договору, відомого як Стамбульська конвенція, та повідомити Раді Європи про те, що Словаччина залишиться поза нею.
Документ ухвалила Рада Європа 2011 року з метою запобігання насильству стосовно жінок у Європі.
Резолюцію підготувала ультранаціоналістична Словацька національна партія, член правлячої коаліції. Її законодавці стверджували, що вони виступають проти насильства над жінками і готові обговорювати нові закони, що стосуються цього питання.
Головні противники конвенції в Словаччині - католики. Вони стверджують, що деякі положення йдуть проти деяких словацьких "традицій" і навіть порушують словацьку Конституцію - наприклад, тому що вона визначає шлюб як союз чоловіка і жінки.
Цей крок був схвалений Словацькою конференцією єпископів.
Болгарія - інша країна Європейського Союзу, яка припинила ратифікацію Конвенції минулого року.
Таким чином триває протистояння більш соціально консервативних країн Центральної Європи з ліберальними цінностями Західної Європи. На сьогодні Конвенцію Ради Європи не ратифікували Болгарія, Чехія, Угорщина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Словаччина та Велика Британія. Україна також досі не ратифікувала Стамбульську конвенцію.