Британія і Нідерланди обмежили обмін розвідданими з Австрією через Росію
Австрійський депутат Петер Пільц заявив, що британські та нідерландські розвідувальні служби значно обмежили обсяг інформації, якою вони діляться з Австрією, насамперед через зв'язки між правлячою ультраправою Партією свободи і Росією.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Партія свободи (FPÖ) є молодшим коаліційним партнером консерваторів канцлера Себастьяна Курца, але вона контролює більшу частину безпекових відомств країни. Її члени очолюють Міністерство оборони і Міністерство внутрішніх справ, які, у свою чергу, контролює головна спецслужба Австрії - BVT.
Зв'язки між FPÖ і партією "Єдина Росія" президента Владіміра Путіна, зокрема офіційна угода про співпрацю, вже давно викликають занепокоєння західних служб безпеки, багато з яких вважають Росію небезпечним противником.
"Окремі західні спецслужби відмовляються від співпраці з BVT", - сказав Пілц, який розкритикував міністра внутрішніх справ FPÖ Герберта Кікля.
"Це, наскільки я знаю, британські установи, зокрема MI5, і голландська розвідувальна служба", - сказав Пілц.
Він додав, що головною причиною є близькість FPÖ до Москви та Путіна.
Посилаючись на традиції нейтралітету, Австрія минулого року відмовилася приєднатися до більшості країн Європейського союзу, які вигнали російських дипломатів через отруєння в Британії колишнього російського шпигуна Сергєя Скрипаля та його дочки, в чому Лондон звинуватив Москву.
Пізніше австрійський полковник був арештований за підозрою в шпигунстві на Москву десятиліттями, але Австрія заявила, що вона все ще не висилає жодного з понад 100 російських дипломатів, які базуються у Відні, що також забезпечує прикриття для шпигунів дипломатичним імунітетом, йдеться у матеріалі.
Рейди поліції в минулому році в офісах BVT і в будинку начальника відділу екстремізму BVT також спонукали партнерів поставити питання про те, чи можна безпечно передавати розвідку Австрії.
Канцлер Себастьян Курц хоче, щоб спецслужби Австрії звітували безпосередньо йому у зв'язку із занепокоєнням щодо впливу FPÖ в країні.
Петер Грідлінг, голова австрійської спецслужби BVT, повідомив, що Відень до певної міри ізолювали у Бернському клубі - форумі, де керівники європейської розвідки діляться інформацією.
США також обмежили обмін даними з Австрією через проросійську позицію урядової партії.