Чеський суд підтримав готель, що не селив росіян без заяви проти анексії Криму

Середа, 1 травня 2019, 10:39

Конституційний суд Чехії постановив, що в діях готелю в місті Остраві, який відмовлявся поселяти громадян Росії без письмової заяви із засудженням анексії Криму, немає дискримінації.

Як повідомляє "Європейська правда", про це розповів посол України в Чехїі Євген Перебийніс, який назвав рішення  "надзвичайно символічним і знаковим".

За словами дипломата, власник чотиризіркового готелю Brioni Boutique Hotel Томаш Крчмарж п'ять років тому "став автором перших антиросійських санкцій в Чехії".

"24 березня 2014 року у своєму готелі він вивісив оголошення про те, що через анексію Росією Криму громадян РФ тут поселяти не будуть. Через кілька днів, однак, він змінив умову: громадян Росії готель поселятиме лише в разі, якщо вони письмово заявлять про засудження окупації Криму", - розповів Перебийніс у своєму Facebook.

Чеська торговельна інспекція тоді вирішила, що такий підхід є дискримінацією і оштрафувала Крчмаржа на 50 тисяч крон (приблизно 2 тисячі євро).

У Чехії завершується суд над військовим, який воював за "ДНР", йому загрожує довічне

"Багато людей пропонувало Томашові, що заплатять цей штраф за нього, але він вирішив, що це справа принципу і потрібно боротися", - зазначив посол.

Крчмарж пояснював: "Я вважав це своїм громадянським обов'язком. Якби я мав армію, то запровадив би надзвичайний стан, оскільки в мене її немає, то я роблю те, що можу".

"Потрібно нагадувати людям, які погано вчили історію, що може статися, якщо не звертати увагу на деякі речі. Росіяни вже тут колись були. Я їх тут більше не хочу, ні для себе, ні для своїх дітей. Путін зробив те саме, що перед війною зробив Гітлер в Судетах", - наголошував Крчмарж.

Через суд він домігся, що штраф було зменшено до 5 тисяч крон, але й це його не влаштувало. Він наголошував, що навіть в разі, якщо йому доведеться заплатити одну крону, з таким рішенням він не погодиться. Пройшовши цілу низку успішних і неуспішних судових розглядів у різних інстанціях, Томаш довів справу до Конституційного суду.

"І ось сьогодні було оголошений вердикт найвищої чеської судової інстанції. Конституційний суд постановив, що в цьому випадку про дискримінацію не йшлося. Він відкинув твердження Вищого адміністративного суду про те, що йшлося про національну нетерпимість, а навпаки визнав дії готелю раціональними", - пише Перебийніс.

У Естонії висунули підозри п'яти турфірмам за продаж путівок до Криму

Зокрема, суд констатував, що анексія Криму суперечить основоположним принципам міжнародного права, пославшись на позицію міжнародних організацій, а також МЗС Чехії. Також чеський Конституційний суд наголосив, що і державні органи дотримуються різних підходів до різних людей залежно від їхнього громадянства, яке є принципово іншим поняттям, ніж національність.

Відмова клієнту з огляду на його етнічне походження або релігію, на думку суду, вважалася б дискримінацією, але з огляду на громадянство - ні. Тепер справа знову повертається до Вищого адміністративного суду, який має переглянути своє попереднє рішення з урахуванням вердикту КС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: