Польща подала в суд через директиву ЄС про авторське право в інтернеті
Польща подала скаргу до Суду Європейського Союзу у зв'язку зі зміною правил щодо авторського права, які блок ухвалив у квітні для захисту креативних індустрій.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Нові правила вимагають, щоб Google платив виробникам новин, а Facebook фільтрував захищений контент. Нова директива ЄС спрямована на забезпечення справедливої компенсації для креативних індустрій ЄС в розмірі 1 трильйона доларів.
Польща заявила, що перегляд директиви став кроком назад, а вимога щодо фільтрування контенту може закласти основу для цензури.
"Ця система може призвести до прийняття нормативних актів, які є аналогічними до превентивної цензури. Це заборонено не тільки в Конституції Польщі, а й в договорах ЄС", - заявив заступник міністра закордонних справ Конрад Шиманські.
У квітні Рада Європейського Союзу затвердила нову директиву про захист авторського права в інтернеті, яку Європарламент схвалив у березні.
Нові правила зобов'язують такі онлайн-платформи як YouTube, Facebook і Google News укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн.
Директива зобов'язує інтернет-платформи стежити за тим, чи не публікують їхні користувачі контент, на який поширюється авторське право.
Експерти вважають, що через нові правила інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram, змушені будуть створювати фільтри, що перешкоджають завантаженню на їхні сайти матеріалів, що порушують авторське право.
Багато музикантів і митців стверджують, що нові правила забезпечать їм чесну винагороду, водночас інші кажуть, що вони знищать генерований користувачами контент.