Папа Римський закликав угорців і румунів залишити розбіжності в минулому
Субота, 1 червня 2019, 17:12
Папа Франциск закликав етнічних угорців та румунів залишити розбіжності в минулому під час візиту до Трансільванії.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Більше 80 000 людей зібралися на схилах навколо однієї з найпопулярніших католицьких святинь Румунії, храму Сумуле-Чук , щоб побачити Папу Римського на другий день його візиту в країну.
Трансільванія, яка була частиною Австро-Угорської імперії до кінця Першої світової війни, має значну угорську меншину, і там час від часу виникали тертя між етнічними угорцями і румунами.
Етнічні угорці, більшість з яких є католиками на відміну від переважно православних румунів, є найбільшою меншиною в Румунії.
У своїй проповіді, спрямованої до змоклого під дощем натовпу, серед якого був і президент Угорщини Янош Адер, Папа закликав, щоб минулі неприємності не були перешкодою для співіснування.
"Складні і сумні ситуації з минулого не повинні бути забуті або відкинуті, але вони також не повинні бути перешкодою або приводом, що стоїть на шляху нашого бажання жити разом, як брати і сестри", - сказав він.
Франциск мав летіти літаком з Бухареста в місто Бакеу, а потім на вертольоті в храм в місті Сумуле-Чук, розташований в горах.
Але грози, низькі хмари і дощ змусили його летіти у місто Тиргу-Муреш, по той бік Карпатських гір, і їхати гірськими дорогами на автомобілі.
Звідти Франциск повинен був продовжити політ на вертольоті в місто Ясси, щоб відвідати католиків неподалік від кордону з Молдовою. Але офіційні особи Ватикану повідомили, що він повернеться в Тиргу-Муреш і полетить на літаку в Ясси, перш ніж повернутися в Бухарест.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово відвідував Трансільванію в приватному порядку, щоб зустрітися з місцевими угорськими лідерами і викласти свої політичні погляди.
У 2015 році Румунія дорікнула його за публікацію на своїй сторінці в Facebook щодо автономії румунської території, населеної в основному етнічними угорцями, називаючи такий "ревізіонізм" неприйнятним.