У Путіна заявили, що "господар Молдови" таємно запропонував федералізацію країни
Вівторок, 11 червня 2019, 10:03
Віце-прем'єр РФ Дмитрій Козак, який є спецпредставником президента Путіна з питань співпраці з Молдовою, заявив, що молдовський олігарх, лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк запропонував проросійській Партії соціалістів створити спільну коаліцію і, зокрема, врегулювати придністровський конфлікт шляхом федералізації Молдови.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Коммерсант".
За словами Плахотнюка, саме Росія, зокрема Козак, пропонував йому вирішити придністровський конфлікт через федералізацію республіки. Проте Козак стверджує: 3 червня наприкінці зустрічі з представниками Демократичної партії Плахотнюк в присутності своїх соратників в конверті передав пропозиції про умови створення коаліції з Партією соціалістів.
"Ознайомившись зі змістом конверта, ми з подивом побачили пропозиції відверто антиросійської Демпартії про радикальну зміну зовнішньополітичного курсу Молдови з переорієнтацією на Росію і про врегулювання придністровського конфлікту на основі федералізації Молдови", - сказав Козак.
Козак переконує: тему врегулювання придністровського конфлікту і федералізації Молдови Москва ні з ким з політичних партій не обговорювала.
Напередодні Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило офіційну заяву, у якій визнало нову коаліцію у складі проросійських соціалістів і проєвропейського блоку ACUM, а також новий уряд на чолі з Майєю Санду. Відмову уряду Павла Філіпа та Демпартії визнавати зміну влади вони вважають узурпацією влади.
Конституційний суд Молдови, підконтрольний Демократичній партії, визнав усі рішення нового скликання парламенту нелегітимними, а також ухвалив рішення про розпуск парламенту і проведення нових виборів 6 вересня.
Європейський Союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно повідомив, що вважає легітимним обрання нового уряду.
Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав позицію нової влади Молдови щодо незаконності розпуску парламенту.
Детально про ці події читайте у статті "На межі перевороту: що відбувається у Молдові та що це означає для України"
Читайте також: "Промовчати не вийде: яку позицію має зайняти Україна за двовладдя у Молдові".