Найбільшу вугільну шахту Німеччини штурмували кліматичні активісти, є постраждалі
Кліматичні активісти, одягнені в білі паперові комбінезони, прорвали поліцейський кордон і штурмували шахту із видобутку бурого вугілля в західній Німеччині.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DPA.
Активісти у суботу протестували проти видобутку вугілля і вимагають вжиття заходів проти зміни клімату. На відео можна побачити, як десятки демонстрантів кричать, коли поліція наказує їм залишатися на місці.
At least 50 arrests have just been made at the golden finger inside the #Garzweiler mine. Still many people remaining, determined to stay the night in the mine, despite intense heat and heavy police presence. Red, green and silver blockades are also still going! #endegelaende pic.twitter.com/Qo2AXr4yoO
— Code Rood (@Klimaatactie) 22 червня 2019 р.
Поліція з сусіднього міста Аахен використовувала балончики з перцевим спреєм, щоб спробувати зупинити активістів. За попередніми підрахунками, вісім поліцейських отримали травми.
Представник активістів заявила, що на територію шахти потрапили близько 1000 осіб, поліція не наводить даних про кількість протестуючих.
Hundreds of climate activists occupy giant German coal mine: https://t.co/dT9fflDNJQ via @AFP #EndeGelaende #Garzweiler #EndCoal pic.twitter.com/xHWkK63E9k
— Saulo Corona (@saulocorona) 22 червня 2019 р.
На кадрах також видно, як поліцейські затримую активістів. У суботу ввечері поліція заявила, що була спроба звільнити затриманих протестувальників і закликала демонстрантів залишатися "мирними і співпрацювати".
Тим часом поліція почала розчищати решту шахти від протестуючих, коли настала ніч.
Близько 8000 демонстрантів почали марш на початку суботи з Кеєнберга уздовж краю шахти, де вугілля видобувають відкритим способом.
Але група під назвою Ende Gelaende провела окремий марш за участю приблизно 1600 осіб і раніше в той же день пообіцяла "пройти через" кордони поліції. Незабаром після цього кордони прорвали в багатьох точках, і поліція почала повідомляти про травми.
За словами представника компанії, з міркувань безпеки чотири з шести виробничих ділянок рудника, найбільшого в Німеччині, були закриті власником енергетичного гіганта RWE.