Київ вимагає від поліції Британії видалити тризуб з антитерористичного посібника
Документ поліції Британії про боротьбу з тероризмом, розісланий медичним працівникам та викладачам в рамках кампанії проти екстремізму, поряд з неонацистами згадує такі ненасильницькі групи, як "Грінпіс", а також державний герб України та символ Збройних сил - тризуб.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Посібник, підготовлений антитерористичним відділом поліції, поширюється по всій Англії в рамках підготовки до програми "Превенція" з боротьби з радикалізацією, призначеній для того, щоб упіймати осіб, які можуть загрожувати вчиненням терористичного насильства.
У візуальному розділі посібника з виявлення знаків та символів праворадикальних груп, у секції "тату", наведений герб України під назвою "Український тризуб (націоналістичний)". Зображення розміщене поруч із нацистською символікою.
"Розміщення тризуба, конституційного національного символу та герба України, у посібнику з протидії екстремізму, виданому антитерористичною поліцією для викладачів та медичного персоналу Великої Британії, є вкрай обурливим. Тут немає прийнятних пояснень. Ми вимагаємо видалити тризуб з посібника з офіційними вибаченнями", - заявило посольство України в Британії.
Placing the Trident #Tryzub, constitutional national symbol&Coat of Arms of #Ukraine, in Extremism Guide produced by @TerrorismPolice for UK teachers&medical staff is beyond outrageous. No explanations acceptable. We demand Trident to be removed from Guide with official apologies pic.twitter.com/sYbjW9yrsb
— Ukraine's Emb. to UK (@UkrEmbLondon) January 19, 2020
У розділі організацій, що сповідують ідею домінування білої раси, наведена символіка полку "Азов".
Минулого тижня поліція заявила, що документи, які також згадують екологічну протестну групу "Повстання проти вимирання", поряд з ультраправими екстремістами та джихадистами, були місцевою помилкою, пише The Guardian.
Але перелік груп в новому документі містить "Повстання проти вимирання" та інші зоозахисні та екоорганізації.
Поліція наполягає на тому, що цей посібник не має на меті визначити всі групи, які він описує, як екстремістські.
В поліції зазначили, що посібник має на меті покращити розуміння знаків та символів, з якими люди можуть зіткнутися, та вказали на твердження в документі, що "не всі знаки та символи в цьому документі зазначені в контртерористичних інтересах".
Ненасильницькі групи, представлені в документі, обурені своїм включенням. "Орієнтація на екологічних агітаторів та терористичні організації однаковою мірою не допоможе боротися з тероризмом", - сказав Джон Совен, виконавчий директор Greenpeace у Великій Британії.