Опозиція перемагає на парламентських виборах у Словаччині – екзит-пол
Дані екзит-полів показують, що на парламентських виборах у Словаччині, які пройшли 29 лютого, із значним відривом перемогла опозиційна партія OľaNO ("Звичайні люди та незалежні особи").
Такі данні оприлюднила соціологічна група Focus, яка проводила екзит-поли на замовлення TV Markíza, повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Aktuality.
Зокрема, за OľaNO віддало голоси близько 25,8% словаків, тоді як за партію влади Smer-SD – лише 14,9% виборців.
Варто зазначити, що Smer-SD втратила лідерство лише в останні тижні – це засвідчило останнє соціологічне опитування, проведене за кілька днів перед виборами.
Ще одна сенсація словацьких виборів – низький результат неонацистської партії LSNS Маріана Котлеби- згідно з екзит-полами за неї голосувало лише 6,5% словаків – і це лише сьомий результат.
При цьому ще місяць тому ця партія була на другому місті по рівню підтримки – що викликало обурення у країні. Втім. Навіть останні опитування ставили цю політичну силу на друге місце із рівнем підтримки біля 10%.
Третю та четверту сходинку займають ліберальні партії: "Прогресивна Словаччина". Вихідцем з якої є чинна президентка Зузанна Чапутова (9,3%) та "Свобода і солідарність" (8,3%).
Також до парламенту проходять партія екс-президента Андрея Кіски "Для людей" (Za ľudí, 7,8%), популістський рух "Ми родина" (7,5%) та консерватори з KDH (5,1%).
Схожі результати дає й інший екзит-пол, який проводила агенція Median. Її відмінність - трохи кращі результати неонацистів Котлеби -8,8%, що дозволяє їм ділити третю сходинку із "Прогресивною Словаччиною". Також у цьому екзит-полі кращий результат у популістів із "Ми родина".
Втім, результати обох екзит-полів дозволяють переможцю виборів без проблем сформувати парламентську більшість, залучивши туди інші опозиційні сили. Для цього OľaNO може бути достатньо залучити у коаліцію лібералів із "Прогресивної Словаччини" та "Свободи і солідарності".
При цьому у парламент не пройшла жодна із партій, що представляють інтереси угорської меншини, а також євроскептики: Словацька національна партія чинного спікера Андрея Данко, відомого своїми заявами на підтримку РФ, а також партія Vlast (в перекладі зі словацької - "Батьківщина").
Читайте детальніше: "Між популістом та "друзями Путіна": чим важливі для України вибори у Словаччині".