Понад 60% німців – за допомогу країнам ЄС, що найбільше постраждали від епідемії
Більшість мешканців Німеччини підтримують ідею фінансової допомоги країнам ЄС, які найбільше постраждали від коронавірусу, але у форматі позик.
Як пише "Європейська правда" з посиланням на Politico, про це свідчить опитування, проведене на замовлення мовника ZDF.
61% мешканців Німеччини підтримують ідею фінансової допомоги ЄС країнам, які найбільш постраждали від коронавірусу, навіть якщо Німеччині потрібно буде зробити для цього суттєвий внесок, свідчать результати опитування. Проти цього виступають 34% опитаних.
Водночас, 56% вважають, що гроші мають бути надані лише у формі позик, і 37% - у формі грантів, як це пропонує Єврокомісія.
73% респондентів вважають, що Німеччина чинить правильно, беручи на себе великий борг для подолання економічних наслідків епідемії коронавірусу.
59% вважають правильною державну підтримку для бізнесу. На думку 22%, вона недостатня. Ще 9% вважають, що державного втручання мало б бути менше.
Послаблення карантинних обмежень в країні вважають правильним кроком 56% респондентів. Ще 32% вважають, що нинішні послаблення – надмірні, а 11% вважають їх недостатніми.
Опитування було проведене Mannheim research group 26-28 травня, опитали 1377 випадково обраних респондентів методом телефонного інтерв’ю. Можлива похибка становить 3% для показників більше 40%.
Нагадаємо, у середу Європейська комісія презентувала безпрецедентний пакет допомоги у розмірі 750 мільярдів євро, щоб подолати найглибший економічний спад в історії ЄС. Більшу частину коштів з нього отримають Італія та Іспанія, як найбільш постраждалі від коронавірусу країни-члени.
На думку канцлерки Ангели Меркель, попереду "важкі" переговори між країнами-членами і вони "не будуть завершені на наступній Європейській раді" 19 червня.