Україна змінила правила повернення з-за кордону: новий список "зелених" і "червоних" держав
З 1 серпня в Україні почала діяти нова класифікація країн "зеленої" та "червоної" зон, що визначає необхідність самоізоляції чи здачі тесту після повернення з-за кордону, також набули чинності нові правила повернення.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Віднині до "червоного списку" Україна включає держави, де кількість нових випадків на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує аналогічний показник в Україні. Або ж якщо приріст числа інфікованих у них за останні 14 днів перевищує аналогічний за минулі 14 днів на 30%. Раніше Україна брала до уваги кількість активних хворих з коронавірусом на 100 тисяч населення.
Враховуючи новий розподіл, МОЗ у суботу вранці опублікувало оновлений список держав "зеленої" і "червоної" зони. Дані вказані станом на 31 липня.
До країн "зеленої" зони увійшли Україна, а також такі держави як Швеція, Португалія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, Туреччина, Словенія, Єгипет та Італія.
До "червоної зони" увійшли Китай, Угорщина, Грузія, Німеччина, Чехія, Болгарія, Албанія, Чорногорія, Польща, Франція, Росія. Повний список доступний за посиланням.
Варто підкреслити, що статус курортних країн, які приймають у себе українців попри пандемію, у порівнянні з останнім переглядом не змінився. Албанія, Болгарія і Чорногорія залишилися "червоними", а Туреччина, Єгипет і Хорватія - "зеленими".
Як повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, за новими правилами з 1 серпня люди, які приїздять із країни "зеленої зони", без самоізоляції та без проведення тестів проходять на територію України, повідомляє агентство УНІАН.
Усі прибулі до України з "червоної зони" зобов'язані або піти на 14 днів на ізоляцію, або впродовж доби здати ПЛР-тест, або приїхати на територію України вже з готовими результатами тестування, зробленого не пізніше як за 48 годин до моменту перетину кордону.
Іноземці при в'їзді повинні мати поліс медичного страхування. Така вимога щодо полісу не стосується іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, осіб, яких визнано біженцями, або громадян, які потребують додаткового захисту. Також це не стосується працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, і військовослужбовців збройних сил держав-членів НАТО.
МОЗ буде оновлювати список країн зі значним рівнем поширення COVID-19 кожні 7 днів.
Варто зазначити, що оновлений список МОЗ не містить помилок, про якій йшлося у статті ЄвроПравди "Країна Йти та інші шедеври перекладу: як дії МОЗ створюють проблеми для України у світі".
Список було змінено після подальшої критики у соцмережах. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що міністерство закордонних справ допоможе колегам із МОЗ виправити помилки у списку країн, в якому були неправильно вказані географічні назви.