Посольства Британії та Німеччини закликали Раду прибрати ризикові положення з проєкту про "карантинні" вибори
Посольство Британії закликало українських парламентарів терміново прибрати з проєкту закону про організацію виборів під час карантину положення, які послаблюють контроль за партійним фінансуванням.
Як пише "Європейська правда", заяву про це посольство оприлюднило перед очікуваним розглядом законопроєкту № 4117.
Закликаємо @verkhovna_rada терміново переглянути з/п про проведення виборів в умовах карантину, вилучивши норми, що послаблюють прозорість і контроль партійного фінансування, і прийнявши передбачені з/п протиепідемічні заходи для безпечного перебігу голосування 25 жовтня
— UK in Ukraine 🇬🇧🇺🇦 (@UKinUkraine) September 30, 2020
"Закликаємо Верховну Раду терміново переглянути законопроєкт про проведення виборів в умовах карантину, вилучивши норми, що послаблюють прозорість і контроль партійного фінансування, і прийнявши передбачені законопроєктом протиепідемічні заходи для безпечного перебігу голосування 25 жовтня", - пише посольство Британії.
Схожу заяву оприлюднило і посольство Німеччини.
Саме зараз настав час запроваджувати правила для безпечного проведення місцевих виборів в умовах пандемії, але точно не для того, щоб підривати правила фінансування виборчих кампаній @verkhovna_rada
— Посольство Німеччини (@GermanyinUA) September 30, 2020
Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, законопроєкт включений до порядку денного на 30 вересня.
Раніше окремі експерти звернули увагу, що проєкт може повністю вилучити з Виборчого кодексу норму, що зобов'язує територіальні виборчі комісії перевіряти фінансові звіти партій і кандидатів. Це частина 8 ст. 214 Виборчого кодексу:
"Аналіз фінансових звітів здійснює територіальна виборча комісія. У разі виявлення в ході аналізу фінансових звітів ознак порушення вимог законодавства територіальна виборча комісія зобов’язана у п’ятиденний строк з дня виявлення відповідних ознак письмово повідомити про це відповідні органи, уповноважені забезпечити притягнення осіб, які вчинили порушення вимог законодавства, до передбаченої законом відповідальності".
На момент цієї публікації у проєкті, розміщеному на сайті Ради, зазначено, що цю норму (частину 8) пропонують виключити.