Туреччина повертає до Середземного моря корабель, який спричинив суперечку з Грецією
Військово-морський флот Туреччини заявив, що дослідницьке судно, яке було в центрі суперечки щодо енергетичних прав з Грецією, буде відправлене назад до спірних вод Середземного моря.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Hurriyet.
Корабель "Oruc Reis" у серпні був відправлений для розвідки нафти та газу у східному Середземномор'ї на південь від грецького острова Кастеллорізо, що спричинило суперечку між Туреччиною та Грецією, які обидві є членами НАТО.
У вересні Туреччина вивели свій корабель з регіону на тлі дипломатичних спроб врегулювати суперечку.
Зараз Анкара заявила, що корабель знову проведе 10 днів, проводячи сейсмічні дослідження у східному Середземномор'ї. Судно також супроводжуватимуть два інші кораблі - "Ataman" і "Cengiz Han".
Дослідницький корабель здатний проводити всі види геологічних, геофізичних, гідрографічних та океанографічних досліджень, особливо пошуків континентального шельфу та природних ресурсів.
Турецький міністр енергетики Фатіх Донмез написав у понеділок в Twitter, що Туреччина "продовжить пошук, видобуток та захищатиме свої права".
"Якщо є природний газ, ми його знайдемо", - написав він.
Як повідомлялося, лідери ЄС звинуватили Туреччину у порушенні міжнародного права через бурові роботи у Східному Середземномор’ї і заявили, що залишають за собою можливість запровадження санкцій.
Нагадаємо, 1 жовтня НАТО оголосив про створення двостороннього військового механізму для вирішення конфлікту між Грецією і Туреччиною в Східному Середземномор'ї.
Читайте детальніше: Альянс миротворчий: як вдалося запобігти новій війні між Туреччиною та Грецією