Глава міграційної служби Португалії пішла у відставку на тлі скандалу довкола вбивства українця
Глава Служби у справах іноземців та кордонів Португалії (SEF) Кріштіна Гатоеш подала у відставку на тлі скандалу довкола смерті українця в ізоляторі аеропорту Лісабона після затримання.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Reuters та португальський RTP.
Інцидент стався ще у березні 2020 року. 40-річного Ігоря Гоменюка затримали в аеропорту Лісабона за спробу в’їхати в країну без дійсної візи. Невдовзі він помер в ізоляторі. Трьох офіцерів SEF, причетних до інциденту, згодом затримали та висунули їм звинувачення у вбивстві.
Питання знову почало обговорюватися після непідтверджених повідомлень про те, що SEF планувала встановити "тривожні кнопки" в центрах утримання. Правозахисники вважають, що це неадекватна реакція на інцидент.
RTP повідомляє, що останні декілька тижнів Гатоеш перебувала під тиском після того, як в інтерв'ю ЗМІ сказала, що загиблий в ізоляторі Лісабону громадянин України "явно зазнав катувань".
В Міністерстві внутрішніх справ, якому підпорядкована SEF, повідомили, що керівник відомства Кріштіна Гатоеш "за власним бажанням" подала у відставку у рамках реформи, що має на меті більш чітко розділити поліцейські та адміністративні повноваження у питаннях взаємодії з мігрантами та мандрівниками, та використовувати "більш людяний і менш бюрократичний підхід".
В SEF наразі не відповіли, чи відставка Гатоеш пов’язана зі скандалом довкола смерті українця. В МВС від подальших коментарів відмовилися.
Водночас, один з депутатів депутат від опозиційної PSD Рікардо Лейте пов’язав її з інцидетом. "Коли стали відомі обставини смерті громадянина України в аеропорту Лісабона, відставка була єдиним можливим виходом", - написав він у своєму Twitter.
"Це перший, хоч і запізнілий крок. Але якщо за цим не буде структурних змін, як пообіцяв глава МВС у березні - цього недостатньо", - цитує Reuters Ану Лоградо, представницю правозахисної групи Humans Before Borders.
Раніше Кріштіна Гатоеш у коментарі RTP пояснила, що не пішла у відставку одразу після інциденту через те, що побачила у цій ситуації "відповідальність, від якої не можна втекти".
"Як би це не було складно, мені треба було з цим розбиратися. Моя відставка не спричинила б ніяких позитивних змін... Потрібно було зробити щось, щоби цей трагічний інцидент ніколи не забули і щоб більше ніхто не пережив того, що сталося з цим громадянином України", - заявила вона.