Адміністрація Байдена почала з Берліном переговори про майбутнє "Північного потоку-2" - ЗМІ
Адміністрація Джо Байдена переглядає політику США щодо газопроводу "Північний потік-2" після відновлення цього місяця будівництва проєкту вартістю 11 мільярдів доларів.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Wall Street Journal.
Підводний трубопровід "Північний потік-2" завершений більш ніж на 90%, залишилося прокласти більше 100 кілометрів. Будівництво відновилося 6 лютого, більш ніж через рік після того, як воно зупинилося в умовах протидії адміністрації Трампа та актів Конгресу, що передбачає санкції проти компаній та приватних осіб, які беруть участь у проєкті.
Дотепер адміністрація Байдена не вводила санкцій, передбачених законом.
Однак тепер вона розпочала переговори з Берліном щодо майбутнього газопроводу, включно з "погрозами санкціями проти компаній, які беруть участь у будівництві Північного потоку 2", заявив німецький чиновник.
Як пише газета, у адміністрації у вівторок підступає крайній термін, коли вона повинна повідомити список компаній, які можуть стати потенційною ціллю американських санкцій. США також можуть відмовитися від введення санкцій у зв'язку з національними інтересами.
За даними джерел, члени Ради національної безпеки зустрічалися, щоб обговорити газопровід, в тому числі готовність Німеччини ввести мораторій на проєкт.
Раніше голова комітету Бундестагу з міжнародних справ Норберт Рьотген запропонував ввести мораторій на будівництво "Північного потоку-2" як альтернативу санкціям.