Євросоюз різко засудив військовий переворот у М’янмі
Європейський союз рішуче засудив військовий переворот, який стався у М'янмі.
Про це йдеться у заяві глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля від імені Євросоюзу, оприлюдненій у вівторок, повідомляє "Європейська правда".
"Це (захоплення влади військовими. - ЄП.) неприйнятна спроба насильно відкинути волю народу М'янми", - заявив верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки.
Боррель підкреслив, що вибори 8 листопада 2020 року, результати яких не визнавали військові, стали важливою віхою в демократичному переході країни.
"Будь-які твердження про порушення під час голосування повинні бути врегульовані в рамках належних юридичних і адміністративних каналів", - заявив Боррель.
Він підкреслив, що ЄС закликає військових негайно і без будь-яких умов звільнити президента, державного радника і всіх заарештованих, проявляти максимальну стриманість, відновити зв'язок і поважати права людини.
"Ми також закликаємо їх негайно скасувати надзвичайний стан, відновити цивільний уряд, відкрити новообраний парламент і приступити до подальших призначень президента, віцепрезидентів і нового уряду.
Ми готові підтримати діалог з усіма ключовими зацікавленими сторонами, які хочуть сумлінно врегулювати ситуацію і повернутися до конституційного порядку", - йдеться у заяві.
Європейський Союз розгляне всі наявні в його розпорядженні варіанти, щоб гарантувати демократію, додав Боррель.
Військові захопили владу та оголосили надзвичайний стан у М’янмі в понеділок, 1 лютого.
Вони затримали лідерку країни, лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та інших лідерів держави. В армії стверджують, що затримання високопосадовців є відповіддю на "фальсифікацію виборів".
У листопаді минулого року у М’янмі відбулись вибори. На них перемогла партія Аун Сан Су Чжі "Національна ліга за демократію".