Кулеба аргументував, чому Україна просить Захід про бойові літаки
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі американського CBS пояснив, чому Київ наполегливо просить Захід про допомогу у вигляді бойових літаків.
Про це він сказав у програмі "Face the Nation", повідомляє "Європейська правда".
Дмитро Кулеба зазначив, що літаки зараз є найбільш важливим питанням, тому що потрібні Україні, щоб відганяти ворожі бомбардувальники від міст та нищити колони бронетехніки.
"Якщо ми втратимо контроль над небом, ми не зможемо запобігати двом ситуаціям - не можемо зупинити російські бомбардувальники, які нищать наші міста і вбивають цивільне населення, та не можемо руйнувати російські колони, що рухаються до великих міст. І для першого, і для другого нам потрібно більше літаків. Це зараз найбільш нагальне питання", - сказав він.
Кулеба зазначив, що Україна не розуміє пояснень від союзників з приводу того, чому вони не хочуть надавати літаки, і продовжить наполягати.
"З одного боку, всі готові це зробити - але нічого не відбувається і ми не отримуємо літаки. Це схоже на гру в пінг-понг, коли кожен перекидає м’яч іншій стороні і знов отримує його. Зараз немає часу на таку "пінг-понгну" дипломатію", - зазначив глава МЗС.
Дмитро Кулеба не погодився з аргументацією про те, що надання Україні літаків могло би підлити оливи у вогонь та ще більше розлютити Путіна.
"Безпілотники не вважаються такими, що спричинять ескалацію, а літаки вважаються. Яка у цьому логіка?... Що має зробити Росія для того, щоб усі зрозуміли, що це вже пік ескалації? Вони вже використовують зброю, заборонену міжнародними конвенціями", - наголосив він.
Дмитро Кулеба сказав також, що не очікує прямого втручання НАТО, навіть якщо Росія піде на застосування хімічної зброї, але потребує зброї для самозахисту.
"Ми просимо дуже просту річ: надайте Україні зброю, а про решту ми подбаємо. Дайте нам усе необхідне озброєння і ми самі будемо боротися за свою землю і своїх людей", - підкреслив він.
Нагадаємо, минулого тижня у Пентагоні заявили, що не підтримують передачу бойових літаків Україні, зокрема польських винищувачів МіГ-29.
У той же час, 42 американські сенатори закликали президента Джо Байдена співпрацювати з Польщею та союзниками по НАТО прискорити передачу Україні літаків і систем протиповітряної оборони, а також додаткових засобів підтримки.
Неофіційно з’явилась інформація, що розглядається можливість надати Україні системи протиповітряної оборони.