Єврокомісія шукає шляхи компенсувати падіння українського агроімпорту
Брюссель готує пакет норм, що змінюють регулювання роботи європейських фермерів.
Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Figaro, такий крок має сприяти збільшенню виробництва у ЄС продуктів харчування, що має компенсувати падіння експорту з України.
Як зазначається, російське вторгнення в Україну підняло до рекордного рівня ціни на олію, пшеницю, сою, ріпак, соняшник та кукурудзу. А на додачу – РФ в рамках "контрсанкцій" погрожує призупинити експорт добрив, від яких залежать європейці.
У відповідь Європейська комісія готує кілька надзвичайних заходів, які оприлюднить 23 березня. Як зазначає єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський, серед них будуть і пом’якшення вимог для роботи фермерів.
"Нам потрібне використання необроблених земель. Вони, звісно, дуже важливі для біорізноманіття, але я не вважаю, що настав час залишати ці землі непродуктивними" , – стверджує єврокомісар.
За його словами, Єврокомісія "буде запропонувати призупинити дію норм, щоб дозволити використовувати цю землю для виробництва їжі"
Мова йде про норму,яка набере чинності з наступного року. Згідно ній, фермерські господарства площею понад 10 га повинні залишити не обробленими принаймні 4% своїх земель і повернути їх у природу.
Брюссель також планує надати цільову підтримку свинарям , пом’якшити правила щодо державної допомоги та вперше залучити з "кризового резерву" фонд у розмірі близько 450 мільйонів євро.