Все таємне стає явним: хто є головним противником швидкого вступу України до ЄС

Аналітика коротко
П'ятниця, 25 березня 2022, 15:13

24 березня президент України Володимир Зеленський виступив на засіданні Європейської ради, тобто саміті ЄС. І хоча дипломатія любить тишу, Банкова зробила виступ Зеленського публічним. Під час війни все працює трішечки інакше.

Грунтуючись на дані джерел, ЄвроПравда "переклала" з дипломатичної мови на людську інформацію, яку поширив президент. Деталі - у статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка Від Литви до Угорщини: хто в ЄС підтримує, а хто блокує швидкий рух України до членства.

У своєму зверненні до Євроради Володимир Зеленський назвав 10 держав, які не приховують проукраїнську позицію у дискусіях щодо вступу України в ЄС.

Дев'ять з них прогнозовані: Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словенія, Словаччина, Болгарія та Хорватія, а також Чехія. Десяте місце у "білому списку" Зеленський відвів для Італії.

Щодо ще дев’яти країн Зеленський вжив також позитивні, але більш розмиті формулювання. За даними ЄП, країни, що зараховані до цієї групи, не є чіткими прибічниками пришвидшеної процедури вступу України до ЄС. Утім, за сигналами з їхніх столиць та за результатами переговорів українські дипломати впевнені – вони проголосують "за" під час розгляду української заявки.

Головний позитивний сюрприз: до цієї групи увійшла також Франція. Крім неї, до групи увійшли: Греція, Фінляндія, Мальта, Данія, Кіпр, Люксембург, Румунія, Швеція.  

Ще шість держав, виходячи зі слів Зеленського, є проблемними, але не "критичними". Зеленський висловив впевненість, що зможе їх переконати. Серед них: Португалія, Нідерланди, Австрія, Іспанія, Бельгія, Ірландія.

А тепер найцікавіше: про головних противників. Цей список найкоротший, у ньому лише дві країни. Першою з них Володимир Зеленський назвав Угорщину

Як відомо, останніми тижнями з уряду Угорщини пролунала низка антиукраїнських, неприйнятних заяв. Це – давня політика уряду Орбана. Як наслідок, чверть виборців угорської партії влади звинувачують Київ у війні (здавалося б, нонсенс, але це реальність...).

Угорщина також є противником нових санкцій проти РФ. Конфлікт дійшов аж до того, що віцепрем’єрка Ірина Верещук публічно спитала, що хоче Орбан за любов до РФ – дешевий газ чи Закарпаття?

Він звернувся на саміті до прем’єра Віктора Орбана, нагадавши йому про історію Угорщини часів гітлерівської Німеччини. 

Детально про позицію Угорщини, в якій за тиждень відбудуться парламентські вибори, читайте в статті "За Україну, проте осторонь: як Угорщина маневрує між санкціями та дружбою з РФ".

Свій виступ Зеленський завершив згадкою про державу, яка наразі є ключовим противником інтеграції країни до ЄС – про Німеччину.

Чому ж останнім у списку став Берлін, а не Будапешт? Бо за всієї скандальності Орбана, джерела свідчать, що він загалом готовий сказати "так" наданню Україні статусу кандидата. За даними ЄП, Орбан досі на засіданнях органів ЄС не виступав напряму проти вступу України до Євросоюзу.

А от Німеччина – це проблема вже зараз. Численні джерела ЄП від початку березня кажуть, що Берлін – найбільший противник швидкого вступу України до ЄС. І якщо переконати його – то й усі інші проблемні держави зрештою мають погодитися.

Докладніше - у матеріалі Сергія Сидоренка Від Литви до Угорщини: хто в ЄС підтримує, а хто блокує швидкий рух України до членства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: