У Грузії назвали умови візиту спікера в Україну

Вівторок, 12 квітня 2022, 00:40

В правлячій партії "Грузинська мрія" назвали умови поїздки голови парламенту Шалви Папушвілі до України.

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Эхо Кавказа, з такою заявою виступив виконавчий секретар "Грузинської мрії" Мамука Мдінарадзе.

"Якщо ми всі об'єктивно переконаємось і отримаємо реальну відповідь на образу, або ж елементарно, отримаємо хоч одне слово, взяте назад із цих образ, голова парламенту Грузії готовий очолити делегацію", - заявив він.

Мамука Мдінарадзе також зазначив, що представники парламентської більшості готові вирушити до України з візитом.

"Декілька людей із парламентської більшості готові хоч сьогодні, завтра, або коли буде необхідно, і погоджено за протоколом, поїхати в Україну… Щодо візиту голови парламенту, то, як вам відомо, це має додаткове політичне навантаження", - сказав депутат.

Нагадаємо, після російського вторгнення відносини України та Грузії різко загострилися через небажання засуджувати дії РФ. Але Нещодавно додатково відносини між країнами загострив новий конфлікт через можливий транзит територією Грузії для армії РФ.

Минулого тижня голова верховної ради Руслан Стефанчук звернувся  до керівників парламентів усіх країн , запрошуючи їх на власні очі побачити наслідки звірств російської армії на окупованих територіях.

Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі став першим, хто відповів публічною відмовою. 

Він вважає неможливим їхати в Україну доти, доки "окремі представники українського уряду повністю не усвідомлять потужну підтримку", яку, на його думку, Грузія надає Україні. У якості прикладів такої підтримки він назвав голосування на користь України на міжнародних майданчиках, на кшталт ООН.

"Через незрозумілі проблеми офіційне запрошення (відвідати Бучу) здається недоречним", - додав грузинський спікер.

У відповіді Руслан Стефанчук відмічає, що Україна у 2008 році "з перших днів вашого протистояння з Росією надавала підтримку Грузії: і на політичному, і на інформаційному, і на міжнародному, і на військовому рівнях. Просто хочу нагадати, що завдяки українським протиповітряним системам оборони ("Бук", "Оса") ви боронили своє небо.

Але ми не міряємось розмірами підтримки. Підтримка завжди має бути щирою. А кожен, хто надає таку підтримку, діє так, як дозволяють йому обставини, совість та відчуття боргу. Врешті-решт, оцінку нам, політикам, завжди дадуть наші народи та історія",- нагадує він.

"Єдине, що породжує в мене відчуття невимовної бентеги, так це питання: чи доречно називати "недоречним" запрошення приїхати до дружньої країни, і подивитись її біду, розділити її горе, висловити слова підтримки? Мені здається, що Друг має зробити це без запрошення",- резюмує Стефанчук.

Детальніше у статті Допомога ворогу: які наслідки матиме найгостріший конфлікт між Києвом та Тбілісі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: