ЄС наступного тижня почне поетапне введення ембарго на нафту з РФ – NYT
Країни Європейського Союзу планують наступного тижня схвалити поетапне ембарго на російську нафту.
Як повідомляє "Європейська правда", про це, посилаючись на джерела в Єврокомісії та серед європейських дипломатів, пише The New York Times.
Як зазначається, країнам ЄС знадобилося декілька тижнів, щоб узгодити параметри нових санкцій. The New York Times зазначає - інтенсивні переговори триватимуть і у нинішні вихідні, перш ніж Європейська комісія, винесе остаточну пропозицію на папері для схвалення послів ЄС.
Посли зустрінуться в середу і планують до кінця наступного тижня остаточно схвалити шостий санкційний пакет проти РФ.
Нафтове ембарго стане найбільшим і найважливішим новим кроком у шостому пакеті санкцій ЄС. Він також включатиме санкції проти Сбербанку РФ, а також проти "низки високопоставлених росіян".
Прогрес у питанні санкцій став можливим завдяки зміні позиції Німеччини – за останні тижні їй вдалося зменшити частку російської нафти з третини до 12%, зробивши повне ембарго "керованим".
"Проблема, яка лише кілька тижнів тому здавалася дуже великою для Німеччини, стала набагато меншою", – заявив віцеканцлер Роберт Габек.
Попри це, як зазначає видання, нафтові санкції проти РФ будуть вводитися поетапно. На першому етапі вони стосуватимуться нафти, що транспортується танкерами. В свою чергу, обмеження проти трубопровідної нафти можуть запрацювати лише за декілька місяців.
Крім того, ймовірно, що в обох випадках, ЄС дозволить своїм компаніям завершити діючи контракти з російськими нафтовими компаніями.
Нагадаємо, що тиждень тому в інтерв’ю ЄвроПравді радниця міністра енергетики Лана Зеркаль розповіла про вимогу України розпочати нафтові санкції "введенням попереднього ембарго на російську нафту і нафтопродукти, які надходять морськими шляхами".
"Це було б сильним психологічно виваженим кроком, який не нашкодив би європейцям, але одночасно показав би РФ, що Європа має дійсно серйозні наміри і готова до наступних кроків.
Якщо не буде офіційного ембарго на так звану нафту, яка надходить морськими шляхами, то це означатиме, що в Європі продовжується дискусія щодо взагалі можливості таких санкцій",- додала вона.