Данію звинуватили у "расизмі" через виняток для українців у суперечливому законі
Рішення Данії зробити виняток для українців з обмежень на проживання іммігрантів у певних районах спровокували звинувачення у "расизмі" з боку деяких громадських організацій.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє The Guardian.
Так званий "закон для запобігання гетто" передбачав обмеження на заселення іммігрантів з-поза меж ЄС і партнерських країн у соціальне житло у певних районах, щоб уникнути їхнього перетворення на відокремлені замкнуті спільноти. Частину цього житла планували зносити. До іммігрантів з "незахідних" країн, на яких поширювались обмеження, відносили усіх з поза меж ЄС, восьми європейських країн, які не є членами блоку, США, Канади, Австралії та Нової Зеландії. Обмеження поширювалися і на народжених вже у Данії дітей, якщо вони виховувалися одним із батьків-вихідцем з цих країн.
Втім, після рішення уряду Данії про те, що країна має бути готова прийняти до 100 тисяч українців, які їдуть за кордон через війну, парламент минулого тижня підтримав виняток із цих обмежень для громадян України. Також поставили на паузу плани щодо знесення застарілого соціального житла, щоб можливо було віддати його під розміщення українців.
Окремі громадські організації розкритикували ці зміни як расистські і дискримінаційні, які свідчать, що суперечливий закон від початку був спрямований на неєвропейців, зауважуючи, що ці люди свого часу опинилися у Данії з тих самих причин, що й українці.
Закон внесли навесні 2018 року ліберальним урядом меншості з метою перетворити Данію на країну без "паралельних суспільств" і "гетто" до 2030 року, у ньому вперше з’явилося поняття осіб незахідного походження.
До переліку районів, на які поширюються обмеження, їх вносять за відповідністю щонайменш двом із чотирьох критеріїв - якщо понад 40% жителів безробітні; понад 60% жителів віком 39-50 років не закінчили старшу школу; злочинність утричі більша за середню в країні; дохід жителів на 55% ніж в середньому у регіоні. Зараз під ці критерії підпадають 12 районів.
За останніми статистичними даними, 11% з 5,8 млн населення Данії - іноземного походження, із них 58% - з країн, які відносять до "незахідних".
Як повідомлялося, також парламент Данії підтримав угоду, за якою українські діти-біженці зможуть навчатися у школах в Данії англійською та українською мовами.