Угорщина заблокувала реформу корпоративного оподаткування у ЄС
Угорщина не підтримала реформу корпоративного оподаткування у ЄС на цьому етапі та фактично перешкодила укладенню угоди на рівні Євросоюзу.
Про свою незгоду колегам по ЄС у п’ятницю заявив міністр фінансів Угорщини Міхай Варга, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.
Очікувалось, що угоди в ЄС буде досягнуто в п'ятницю після того, як Польща відмовилася від своїх заперечень проти встановлення мінімального корпоративного податку у розмірі 15% для великих транснаціональних корпорацій.
Але Угорщина виступила в останню хвилину проти та запобігла угоді, яка потребує підтримки всіх 27 держав ЄС.
"Угорщина не може підтримати ухвалення глобальної директиви про мінімальний податок на цьому етапі. Робота ще не готова. Я думаю, що ми маємо продовжувати зусилля з пошуку рішення", - заявив Варга міністрам фінансів на відкритому засіданні.
У жовтні за посередництва Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) майже 140 країн досягли угоди про мінімальну податкову ставку у розмірі 15% для транснаціональних корпорацій.
Угода ускладнить ухилення від сплати податків шляхом реєстрації прибутку в юрисдикціях з низьким оподаткуванням для таких компаній, як Google, Amazon та Meta.
Окремі країни тепер мають розробити деталі того, як угода буде реалізована.
Угорщина висловила заперечення проти запровадження глобального мінімального податку в ЄС, заявивши, що може підтримати лише пропозицію, яка не ставить у невигідне становище фірми, які працюють в країні.
Крім того, Будапешт вказав на необхідність оцінити ризики для конкурентоспроможності через російсько-українську війну.