Французькі дипломати вдруге в історії проводять страйк

Четвер, 2 червня 2022, 09:51

Французькі дипломати у четвер вдруге в історії страйкують у відповідь на реформу державної служби, яка торкнеться і МЗС та має бути проведена до 2023 року.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.

У розпал президентських виборів 18 квітня уряд Франції опублікував указ, згідно з яким усі різні "корпуси" французької вищої державної служби повинні приєднатися до нового єдиного корпусу "державних адміністраторів", усунувши особливості, пов'язані з кожним із них - префектами, інспекторами та дипломатами.

Згідно з новим указом, дипломати-початківці не будуть безпосередньо працювати в міністерстві закордонних справ, а повинні проходити різні "польові місії" протягом шести років. 

Це відповідає зусиллям уряду щодо реформування структури кар'єри на вищих посадах державної служби.

Реформа також призведе до скасування спеціального статусу для вищих посадових осіб міністерства закордонних справ.

Співробітники МЗС Франції вдруге в історії збираються страйкувати

У статті, опублікованій у Le Monde, 500 дипломатів поскаржилися на ризик "зручних призначень на шкоду компетентності, руйнування кар'єри, втрати досвіду та кризи покликань".

З того часу багато інших службовців, які працюють у дипломатичному секторі, зокрема деякі чинні посли, приєдналися до страйку, а деякі опублікували свою критику у соціальних мережах.

Посол в Омані Веронік Оланьон і посол у Кувейті Клер Ле Флешер, наприклад, заявили, що вони також приєднаються до страйку.

"Франція буде єдиною великою західною країною без професійних дипломатів", - сказав колишній посол Франції в США Жерар Аро, побоюючись "призначень в американському стилі".

Уряд Макрона критикують за нав'язування реформи без консультацій, незважаючи на те, що дипломатичний корпус був готовий обговорювати реформу.

Дипломати скаржаться, що міністерство закордонних справ роками стикалося з бюджетними обмеженнями, а через скорочення робочих місць вони не мають іншого вибору, окрім як зосередитися на найважливіших багатосторонніх питаннях, таких як "Україна чи ядерна проблема в Ірані", не маючи можливості розвивати двосторонні відносини.

Дипломатичне джерело додало, що ширші реформи державної служби сприятимуть "переходу між державним та приватним секторами". Весь рух може призвести лише до "збіднення дипломатичного корпусу", додало джерело.

Це другий страйк в історії міністерства закордонних справ. Перший відбувся в 2003 році з питань надбавок, зазначив Олів'є да Сілва, голова профспілки CFTC, що, за його словами, є ознакою, "справжнього нездужання в МЗС, яке, однак, не має бунтарської традиції".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: