Зеленський обговорив з лідерами Естонії та Чехії підтримку України на саміті ЄС
Президент Володимир Зеленський обговорив з лідерами Естонії та Чехії майбутній саміт ЄС, де мають затвердити рішення про статус кандидата для України.
Про це пише "Європейська правда".
У телефонній розмові з прем’єркою Естонії Каєю Каллас президент подякував за підтримку євроінтеграційної стратегії України.
Had a phone call with 🇪🇪 PM @kajakallas. We are grateful for the strong support of Ukraine's European integration strategy #EUCO. Discussed priorities of 🇺🇦 🇪🇪 cooperation in the context of the NATO Madrid Summit. Exchanged views on ensuring food security. #EmbraceUkraine
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 22, 2022
"Обговорили пріоритети співпраці України та Естонії в контексті саміту НАТО в Мадриді. Обмінялися думками щодо забезпечення продовольчої безпеки", - написав він у Twitter.
З чеським прем’єром Петером Фіалою Зеленський обговорив пріоритети головування Чехії в ЄС у другій половині року.
"Важливо, що основним пріоритетом чеського головування є Україна", - зазначив президент.
Thanked 🇨🇿 PM @P_Fiala for the consistent support of granting 🇺🇦 the status of a candidate for EU membership. Discussed the priorities of the Czech presidency in @EUCouncil in the 2nd half of the year. It’s important that the main priority of @EU2022_CZ is 🇺🇦. #EmbraceUkraine
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 22, 2022
Раніше у середу Зеленський поговорив з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон, яка підтвердила підтримку України напередодні саміту ЄС.
Як повідомлялося, згідно з проєктом рішення лідери ЄС на саміті в у Брюсселі 23-24 червня схвалять рекомендацію Європейської комісії щодо надання Україні та Молдові статусу кандидата на вступ в Європейський Союз.
17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки за заявками на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата.
Водночас для України прописали сім вимог, які вона має виконати, щоб не втратити новий статус і просуватися до наступного етапу процедури.
Детальніше про це - у відеопоясненні ЄвроПравди, а також у статті Кандидат авансом: 7 вимог, які має виконати Україна, щоб ЄС не скасував її новий статус.