РФ припинила співпрацю з Норвегією у сфері ядерної безпеки
Російське державне агентство "Росатом" повідомило про припинення роботи спільної з Норвегією комісії про співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
Про це, як повідомляє "Європейська правда", пише The Moscow Times.
Головною причиною відмови від співпраці з Норвегією в Росії назвали замороження норвезькою стороною фінансування проєктів із ядерної безпеки у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
При цьому норвезька сторона заявляла, що готова й надалі підтримувати контакт із Москвою, обмін критичною інформацією та підготовку до екстрених ситуацій.
"Співпраця у сфері ядерної безпеки між Норвегією та Росією є ключовим виміром двосторонньої співпраці. Зменшення ризику нещасних випадків і радіаційного забруднення - в наших спільних інтересах", - йшлося в заяві МЗС Норвегії за підсумками останнього засідання норвезько-російської комісії з ядерної безпеки.
Росія та Норвегія розпочали співпрацю у сфері ядерної та радіаційної безпеки майже три десятиліття тому. У Баренцевому морі, вихід до якого мають обидві країни, розташовані ядерні відходи від радянських підводних човнів.
З початку дії спільної комісії Норвегія надала Росії понад два мільярди євро на зберігання ядерних відходів та зміцнення безпеки електростанцій і криголамів.
А проте, Росія за цей час жодного разу не повідомляла Норвегію про інциденти, пов’язані з ядерною безпекою - як-от під час пожежі на ядерній субмарині "Лошарік" у липні 2019 року чи вибуху на ядерному об’єкті в Білому морі того ж року.