Болгарія не зняла вето щодо планів Північної Македонії на вступ в ЄС
Болгарський прем'єр-міністр Кирил Петков заявив, що Болгарія висунула умови для скасування вето, яке блокує переговори Північної Македонії про вступ до Європейського Союзу, і працює над тим, щоб Брюссель гарантував виконання цих умов.
Про це Петков сказав у четвер після зустрічі з комісаром ЄС з питань розширення Олівером Варгеї, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство Reuters.
Петков, чий уряд в середу втратив більшість у парламенті, відкинув звинувачення колишнього союзника по коаліції в тому, що він готовий зняти вето Болгарії, нехтуючи її національними інтересами.
"Болгарія має три чіткі умови, якщо ми хочемо побачити прогрес у питанні з Північною Македонією", - сказав Петков журналістам.
"Ми працюємо разом, щоб побачити, чи зможе ЄС виступити гарантом цих умов", - додав він.
Болгарія наполягає, щоб Північна Македонія схвалила конституційні гарантії для захисту прав болгар, які проживають у країні, а також досягла прогресу в деяких історичних питаннях.
У 2020 році Болгарія відмовилася затвердити рамки переговорів про членство Північної Македонії в ЄС через розбіжності з приводу історії та мови та блокує переговори досі.
Варгеї під час свого четвертого за останні пів року візиту до Болгарії висловив розчарування тим, що досі рішення виходу з глухого кута у питанні Північної Македонії, не знайдено.
Союзники Болгарії по ЄС і НАТО наполягають на укладенні угоди, яка зміцнить європейські перспективи Скоп'є на наступному саміті ЄС наприкінці червня та допоможе обмежити вплив Росії на Західних Балканах в умовах війни в Україні.
"Той факт, що я продовжую повертатися сюди, означає, що рішення досі немає, що дуже засмучує", - зазначив Варгеї.
Як відомо, червневий саміт ЄС розгляне заяву України на вступ до Євросоюзу.
В Єврокомісії заявили, що колегія комісарів скоріше за все розгляне проєкт висновку щодо заявок на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії 17 червня.
Детально процедуру вступу України до ЄС читайте у статті Кандидатський максимум: як Єврокомісія планує просувати Україну до членства у ЄС.