Конфлікт у Сеймі Литви: опозиція погрожує до вересня бойкотувати засідання

Четвер, 9 червня 2022, 16:55

Опозиційні партії Сейму Литви погрожують до вересня не з’являтися на засіданнях через конфлікт, що виник з коаліцією.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє LRT.

Приводом стали події під час спроби опозиції добитися відставки міністра сільського господарства, вотум недовіри якому провалився вже вдруге. Дискусія почалася у вівторок з процедури запитань до міністра, після якої опозиція ініціювала паузу, сподіваючись дозбирати голосів за відставку до наступного засідання у четвер. Проте правляча коаліція скликала позачергову зустріч на ранок середи, а опозиція на знак протесту не з’явилась на це засідання. 

Сейм Литви схвалив резолюцію з обіцянкою підтримувати Україну до перемоги

У четвер 9 червня після виступу президента Греції опозиційні депутати заявили, що до них не виявляють поваги, та залишили залу. Також опозиція виступила зі спільною заявою-вимогами до правлячої більшості, серед яких - відставка міністра, голосування за довіру спікеру Сейму, заклики до низки рішень в економічній сфері. 

Експрем’єр, нині опозиційний депутат Саулюс Скверняліс від партії "В ім’я Литви" заявив, що опозиційні депутати готові бойкотувати засідання до 10 вересня, а самі будуть зустрічатися окремо. 

Прем’єрка Литви Інгріда Шимоніте зауважила, що наступний вотум недовіри щодо міністра сільського господарства можливо організувати лише через пів року. "Звісно, можна запропонувати опозиції висловити недовіру всьому уряду, тоді звільнять усіх - і тих, які подобаються, і які не подобаються", - сказала вона. 

Президент Гітанас Науседа закликав терміново шукати вихід із ситуації та дорікнув правлячій більшості за необережні дії.

"У цій складній геополітичній ситуації Литві необхідна єдність і спроможність дослухатися одне одного як ніколи раніше. На жаль, "принцип бульдозера" у політиці та безвідповідальне бажання правлячої більшості завдати поразки опонентам розкололи Сейм і довели до ситуації, якої ми не бачили десятиліттями. Закликаю лідерів Сейму терміново шукати рішення, які забезпечать безперешкодний законодавчий процес і не будуть розколювати ані парламент, ані суспільство", - прокоментував Науседа. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: