Уряд Нідерландів вперше вибачився перед родичами жертв Сребрениці
Уряд Нідерландів у понеділок вперше вибачився перед родичами жертв геноциду 1995 року в боснійському місті Сребрениця.
Про це повідомляє "Європейська правда".
"Міжнародне співтовариство не змогло захистити людей у Сребрениці", – заявила міністр оборони Кайса Оллонгрен на церемонії з нагоди 27-ї річниці трагедії.
"Як частина цієї спільноти, уряд Нідерландів поділяє політичну відповідальність за ситуацію, в якій може статися цей збій. За це ми приносимо наші глибокі вибачення", – сказала вона на заході у селі Потокарі, де поховано багато жертв різанини.
Місяць тому прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вибачився від імені уряду перед ветеранами нідерландської військової частини, якій було доручено захищати місто під час миротворчої місії ООН.
Рютте визнав, що відсутність державної підтримки призвела до того, що нідерландський батальйон не зміг виконати свою місію із захисту населення.
Сребрениця вважалася найгіршим військовим злочином у Європі з часів Другої світової війни.
У липні 1995 року після захоплення міста Сребрениця у зоні безпеки ООН армією боснійських сербів було вбито понад 8 тисяч цивільних боснійців-мусульман.
Це стало можливим через відмову захищати їх з боку нідерландських миротворців, чиї сили були незіставні з атакуючими боснійськими сербами.
Як вважається, відтоді нездатність сил запобігти різанині в Сребрениці заплямувала національну свідомість Нідерландів.
Читайте також Розплата за геноцид: як карали винних у масових вбивствах у Сребрениці