У Литві партії домовилися виділяти на оборону не менше 2,5% ВВП
У Литві глави парламентських партій у п'ятницю підписали нову угоду щодо оборони: партії прагнутимуть зберегти фінансування у розмірі не менше 2,5% внутрішнього валового продукту.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє телерадіокомпанія LRT.
"Дану угоду ми підписуємо в особливий час, коли дуже важливо об'єктивно оцінювати зміни геостратегічних обставин і нові загрози, що виникли через це, оновити наше уявлення про оборону і передбачити конкретні кроки, якими ми посилюватимемо оборону нашої країни", - заявила на церемонії підписання голова Сейму Вікторія Чміліте-Нільсен.
Прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте зазначила, що після вторгнення Росії в Україну уряд зі схвалення всіх партій прискорив реалізацію раніше підписаної угоди про оборону країни.
Вона додала, що важливо, щоб угода дотримувалась і у разі зміни правлячих сил, а також дякувала парламентарям за єдність та злагоджену спільну роботу.
"З ключових питань у нас стільки консенсусу, що інші країни можуть нам лише заздрити", - вважає прем'єрка.
Консерватори прагнутимуть запровадження загального військового обов'язку з 2028 року.
Не підписала угоди парламентська партія Союзу аграріїв та зелених Литви.
Нова угода діятиме до 2030 року. У ньому визначено три напрями щодо забезпечення національної безпеки: посилення Збройних сил Литви та міжнародних гарантій безпеки та оборони, готовність держави до збройної оборони та дії у відповідь на гібридні атаки.