Хорватія відкриває міст в обхід Боснії, щоб з’єднати розділені частини країни
Хорватія 26 липня відкриває для руху автотранспорту довгоочікуваний Пелешацький міст, який з’єднає її південне узбережжя Адріатичного моря, включаючи Дубровник, з рештою країни, оминаючи вузьку смугу боснійської території.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Euractiv.
"Важливість мосту величезна. Це емоційний момент не тільки через з'єднання території Хорватії, а й з точки зору туризму та економіки загалом", - сказав раніше цього місяця міністр транспорту Олег Буткович.
Відкриття мосту покладе край незліченним годинами, які пасажири, торговці та туристи проводять на боснійському кордоні.
Міст є одним із найамбітніших інфраструктурних проєктів країни з тих пір, як Хорватія проголосила незалежність від Югославії у 1991 році.
Дотепер близько 90 тисяч осіб, включаючи мешканців Дубровника, туристичного центру країни, залишалися відрізаними від решти країни.
Відкриття мосту є довгоочікуваним і будівництво не минуло без суперечок.
Хорватія почала будувати його в 2007 році, але через п’ять років проєкт зупинився через бюджетні обмеження.
У 2017 році Європейський Союз, до якого Хорватія приєдналася в 2013 році, виділив 357 мільйонів євро на проєкт, що становить приблизно 85% його вартості.
У 2018 році для будівництва мосту обрали китайську компанію, що стало першим значним залученням Китаю до інфраструктурного проєкту в Хорватії.
Але не всі були задоволені будівництвом. Посадовці в Боснії стверджували, що споруда ускладнить доступ до моря, не дозволяючи великотоннажним суднам заходити в єдиний порт. Зрештою Загреб погодився збільшити висоту мосту до 55 метрів, намагаючись врегулювати суперечку, хоча це збільшило вартість споруди.
Відкриття мосту відбувається в той момент, коли Хорватія сподівається на відновлення туризму після пандемії коронавірусу.