У Британії найбільший контейнерний порт розпочинає 8-денний страйк
У неділю понад 1900 працівників найбільшого контейнерного порту Великої Британії мають розпочати восьмиденний страйк, який, як попереджають їхні профспілки та судноплавні компанії, може серйозно вплинути на торгівлю та ланцюги поставок.
Про це пише Reuters, повідомляє "Європейська правда".
Співробітники порту Фелікстоу на східному узбережжі Англії розпочинають страйк через суперечку щодо оплати праці.
У п'ятницю оператор Felixstowe Hutchison Ports заявив, що вважає свою пропозицію про підвищення зарплати на 7% і одноразову виплату в 500 фунтів справедливою. У заяві сказано, що профспілка працівників порту, яка представляє близько 500 співробітників на наглядових, інженерних і канцелярських посадах, прийняла угоду.
Профспілка Unite, яка представляє в основному докерів, каже, що ця пропозиція значно нижча за поточний рівень інфляції.
Судноплавна група Maersk, один із найбільших контейнерних перевізників у світі, попередила, що страйк матиме значний вплив, спричинивши затримки в роботі та змусивши її внести зміни в лінійку своїх суден.
Цифри, опубліковані 17 серпня, показали, що інфляція споживчих цін у Британії досягла 10,1% у липні, що є найвищим показником з лютого 1982 року, а деякі економісти прогнозують, що вона досягне 15% у перші три місяці наступного року на тлі стрімкого зростання цін на енергоносії та продукти харчування.
Скорочення доходів домогосподарств у Британії уже призвело до страйків працівників залізниці та автобусів, які вимагають підвищення зарплати.
За даними Фелікстоу, порт щороку приймає приблизно 2000 суден, зокрема деякі з найбільших у світі контейнеровозів. Порт обслуговує 17 судноплавних ліній, які сполучають понад 700 портів по всьому світу.
Через Фелікстоу здійснюється майже половина всіх контейнерних перевезень у Великій Британії. Страйк вдарить по ланцюгах постачання, секторах логістики та транспортування, а також міжнародній морській торгівлі.
Як повідомлялося, близько 5000 машиністів Британії вийшли на страйк у межах кампанії за підвищення зарплат після того, як рівень інфляції в країні досяг найвищого рівня за 40 років.