Лідерка правих Італії потрапила під шквал критики за публікацію відео зі зґвалтуванням українки
Лідерку ультраправої партії "Брати Італії" Джорджію Мелоні, яка є фавориткою на посаду прем’єра, звинуватили у ганебній передвиборчій агітації після публікації відео зі сценою зґвалтування українки у місті П’яченца.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.
За словами місцевих чиновників, вранці 21 серпня на 55-річну українку на тротуарі в історичному центрі міста П'яченца напав шукач притулку з Гвінеї. Інцидент зняв на відео хтось із квартири з видом на вулицю, і нападника затримали.
Поліція підтвердила затримання та повідомила, що він перебуватиме під вартою, поки триває розслідування. Постраждалу в шоковому стані забрали до лікарні.
Мелоні, чия партія "Брати Італії" очолює опитування напередодні національних виборів 25 вересня, опублікувала у своєму Twitter відео з вебсайту газети, зображення на якому повністю розмите, але чітко чути крики жінки.
"Не можна мовчати перед лицем цього жорстокого епізоду сексуального насильства над українською жінкою, скоєного вдень у П’яченці шукачем притулку", - написала Мелоні.
"Обіймаю цю жінку. Я зроблю все можливе, щоб відновити безпеку в наших містах", - заявила вона.
Твіт викликав шквал критики в мережі, в тому числі з боку політичних опонентів Мелоні.
"Непристойно використовувати зображення зґвалтування. Ще більш непристойно робити це з метою виборів", - написав у Twitter Енріко Летта, голова лівоцентристської Демократичної партії.
Інший лідер центристів Карло Календа назвав твіт Мелоні "аморальним". Ігіаба Скего, видатна італійська письменниця сомалійського походження, звинуватила Мелоні в експлуатації жертви зґвалтування.
У дописі Летти було сказано: "Повага до людей і жертв завжди стоїть на першому місці", а Календа написав, що "тільки жертви мають значення".
Мелоні, яка закликала до військово-морської блокади Північної Африки, щоб не дати човнам з мігрантами потрапити до Італії, заявила у Facebook, що її суперники використали зґвалтування, щоб напасти на неї, ігноруючи жертву, щоб уникнути того, що вона назвала надзвичайною ситуацією з імміграції.
Дивіться також: Проросійська Італія у 2022 стала допомагати Україні. Зараз це хочуть знову змінити
Про політичну кризу в Італії більше читайте тут: Чому проукраїнський прем’єр Італії пішов у відставку та хто зараз бореться за його посаду.