Трюдо і Шольц: рішення Канади віддати турбіну "Північного потоку" не дало Путіну розколоти Захід

Понеділок, 22 серпня 2022, 21:16

Лідери Німеччини та Канади Олаф Шольц і Джастін Трюдо у понеділок під час зустрічі в Оттаві знову захистили рішення передати російському "Газпрому" турбіну для "Північного потоку" фактично в обхід власних санкцій.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на CNN.

"Це було важливе рішення, тому що воно викрило стратегію Путіна, яка спрямована на розкол союзників, яка спрямована на те, щоб вплинути на підтримку України, і якщо ми будемо триматися разом, то ми зможемо виключити саме це", – заявив Шольц.

Він додав, що Росія "більше не є надійним діловим партнером": "Вона скоротила постачання газу по всій Європі, завжди посилаючись на технічні причини, яких ніколи не існувало. І тому важливо, щоб ми не потрапили в пастку Путіна і трималися разом і стояли разом".

Своєю чергою прем’єр-міністр Канади наголосив, що Європа та Німеччина продовжуватимуть залежати в найближчі рік-два від імпорту російського газу.

"Те, що ми зробили, повернувши цю турбіну, – усунули виправдання, що Росія повинна була звинуватити когось іншого у своєму рішенні використовувати енергетичну політику як зброю", – вважає Трюдо.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц, виправдовуючи рішення Канади передати турбіну "Північного потоку" Росії, заявляв, що це позбавило Кремль приводу припинити постачання природного газу до Європи.

Нагадаємо, уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну для "Північного потоку", яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини - щоб піти назустріч Німеччині і зменшити ризики, що РФ не відновить постачання по ПП1 після планових технічних робіт.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що турбіна для газопроводу "Північний потік-1" застрягла у дорозі в Німеччині через те, що Москва поки не надала необхідні для перевезення в Росію документи – зокрема подробиці того, коли саме її потрібно ввезти і через який митний пункт. 

У Кремлі заперечили інформацію ЗМІ про те, що Росія сама своїми діями ускладнює повернення цієї турбіни, яку Канада повернула після обслуговування під тиском Німеччини попри санкції. "Газпром" заявив, що отримав документацію щодо турбіни, але у нього "залишаються питання" до документів.

На цьому тлі "Газпром" оголосив про поломку ще однієї турбіни "Північного потоку", через що газогін працює на 20% своєї заявленої потужності, спричинившись до енергетичної кризи в Європі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: