Прем'єрка Швеції не хоче бачити в майбутній коаліції партію, близьку до курдських терористів

П'ятниця, 26 серпня 2022, 14:28

Прем’єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон заявила, що після парламентських виборів у вересні в разі формування коаліції не буде включати до неї Ліву партію, яку назвала наближеною до терористичного руху "Робітнича партія Курдистану" (РКК).

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

РКК визнана терористичною в Європейському Союзі, США і Туреччині. Вона використовує диверсії й підриви з метою утворення незалежної курдської держави. На одному із політичних заходів троє членів Лівої партії вийшли з прапорами РКК.

"Це далеко не мій перший вибір. Я скептично до цього ставлюсь, особливо тепер, коли вони (Ліва партія) розмахують прапорами РКК. На мій погляд, це не те, що сприяє довірі до уряду, оскільки це – терористична організація", – сказала шведська прем’єрка.

Своєю чергою ліві стверджують, що Андерссон використовує РКК як привід для "загравання" з правими партіями, зокрема лібералами. Вони з Лівою партією посідають протилежні позиції з низки питань, зокрема вступу до НАТО, який ліві категорично не підтримують.

Вступ Фінляндії і Швеції в НАТО: переговори з Туреччиною пройдуть наступного тижня

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція разом подали історичні заявки на вступ до НАТО 18 травня - після трьох місяців війни Росії проти України. Для Фінляндії цей крок завершив багато десятиліть, а для Швеції - близько 200 років нейтралітету. 

Прийняття обох країн до Альянсу на червневому саміті у Мадриді до останнього було під питанням через вето Туреччини, яка врешті зняла його - але ще не остаточно і продовжує висувати вимоги до Гельсінкі й Стокгольма.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що нібито отримав обіцянку про видачу людей, яких Анкара вважає "терористами", та почав натякати, що Туреччина може знову заблокувати вступ Фінляндії і Швеції до НАТО на етапі ратифікації у парламенті, якщо її вимоги не виконають.

У серпні уряд Швеції вирішив екстрадувати до Туреччини чоловіка, який розшукується там за шахрайство – це перший такий випадок після того, як Анкара зажадала від Стокгольма вислання низки людей для розблокування його руху до НАТО.

Детальніше про це - у статті: НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: