Рівень паління в Німеччині різко зріс з початку пандемії
Частка курців у Німеччині значно зросла з початку пандемії коронавірусу.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє dpa.
Більше третини (34,5%) людей віком від 14 років палять, показало опитування щодо куріння в Німеччині (DEBRA).
До вибуху пандемії на початку 2020 року цей показник становив близько 27%, згідно з репрезентативним опитуванням, яке відстежує звички куріння широких верств населення.
Епідеміолог і директор DEBRA Даніель Котц назвав це збільшення страшною подією.
Котц пояснює цю тенденцію насамперед рецидивом колишніх курців, які знову почали палити через стрес і хвилювання, спричинені пандемією Covid-19.
Але, за його словами, багато молодих людей у Німеччині так і не починають палити - на відміну від 1970-х, 1980-х і 1990-х років.
"Тішить, що все менше і менше молодих людей палить. На жаль, зараз серед дорослих ми спостерігаємо протилежну тенденцію", — каже Крістіна Руммель, керуючий директор Німецького центру проблем залежності.
Руммель є однією із тих, хто каже, що уряд робить недостатньо, щоб придушити куріння за допомогою надійної політики профілактики.
"З точки зору політики контролю над тютюном Німеччина є одним із тих, хто відстає в міжнародному порівнянні", — сказала вона.
"Приклад Нової Зеландії показує, що все можна зробити по-іншому: там продаж сигарет буде повністю заборонено в довгостроковій перспективі. Стале скорочення споживання тютюну також належить до верхньої точки порядку денного політики охорони здоров’я в Німеччині", – сказала Руммель.
Катрін Шаллер з Німецького центру дослідження раку в Гейдельберзі заявила, що Німеччині необхідно боротися з рекламою та продажем в торгових автоматах.
"Курцям пропонується занадто мало стимулів, щоб кинути палити, і вони отримують занадто мало підтримки, щоб кинути палити. Крім того, виробники все частіше випускають нові продукти, такі як електронні сигарети, нагрівачі тютюну та нікотинові пакети", – зазначила вона.